Kısa kısa…

nolmus tarafından

Düzenli yazmak zor, hayatımızda her şeyi disiplin ile ilerletmek gerçekten zor. Önümüze çıkan engeller, değişmesi gereken alışkanlıklar, bir hayat rutini/disiplini yakalamak ama bir yandan da bundan sıkılmamak… yazarken, okurken bile yorucu değil mi?

Ben son yazımdan sonra geçen süre içerisinde neler oldu onları yazmak istedim.

#21DayChallenge’ım yalan oldu. Çünkü sağ olsun “bel fıtığı”m yine “hello” dedi bana… üst üste kendimi çok yorunca, “bi dur” dedi bana belim! Dolayısı ile, çok sevdiğim fizik tedavi uzmanım Uzm.Dr.Şevkat Hanım’ı ziyarete gittim… hatta bacak uyuşması, güç kaybı (ayağınızı bastığınızda ayağın boşalması gibi bir şey) gibi şikayetler ile. Biraz telaşlandık önce ama mr sonucunu görünce yüzmeye devam tavsiyesi ile, şimdi iyiyim. Yorulmak yok, üşümek yok, stres yok! Reçetem bu. 

Gelelim keklere… çok abarttım! Bir ara her gün kek yaptım. Evet güzel kek yapıyorum, bu doğru. Ama sanırım abartmamalı ve onun yerine bir hobi bulmalıyım! Evet, kek götürmek istediğimde bir yere keki yapıp olduğu gibi götürmeliyim. Uf balkabaklı da mı olsa? Bir dilimcik de mi yok? YOK. Anladığınız üzere çok kilo aldım haha! 

Ben de kendime yeni bir hobi buldum, aslında yeni değil daha önce de örgü örerdim ve severim de… güzel bir internet sitesi buldum. Diva İplik, siparişimi hemen o gün kargoya verip ertesi gün elimde olmasını sapladı. Şu Cuma alışveriş çılgınlığına rağmen kargo hemen geldi, çünkü kargo şirketi UPS idi sanırım bu çılgın alışveriş yapılan siteler UPS ile çalışmıyor, ondan düzgün ve hızlı işledi süreç. Aslında kargo biraz pahalıca ama belli bir bütçede alışveriş yaparsanız kargo ücreti ödemiyorsunuz. Ben ilk siparişimde her şey düzgün ilerleyecek mi diyerek küçük bir bütçe ile alışveriş yaptım. Şimdi gördüm ki, iplik ve gereçleri ile ilgili yerimi buldum. Tavsiye ediyorum!

Başka neler oldu dersek… çiçeklerim ile ilgilenmeye devam ediyorum ama stres oluyorum. Çünkü sanırım henüz ne kadar su, ne kadar toprak, saksı değişimi falan uf deve tabanımın iki küçük yaprağı sarardı. Bu konuda daha dikkatli olmam gerekecek. Bakalım…

Ev düzenleme işleri de zaman zaman devam ediyor. Sizlere tavsiyelerim devam edecek. Babamdan kalma olan pirinç tabalklarım ve ahşap tablom asılacak, annem çok eskiden yaptığım bir etamini çerçevelemişti onu buldum ve asılacak. Ev daha daha sıcaklaşıyor gittikçe… Güzel geliyor, hehe.

Prag 2014

Veeeeee bu aradaaaa en güzeli deeee yeni yıl geliyor!! 
En sevdiğim zamanlar… genelde christmas veya yılbaşında “özellikle” Avrupa’da olurum. Almanya doğumlu olduğumdan o christmas ortamı beni hep çok etkiler ve Avrupa en sevdiğim kıta. Yani Avrupa haricinde çok kıta gezmedim ama Mısır, Hong Kong, Çin tecrübelerim var… işte en sevdiğim “ben” dediğim kıta Avrupa, belki de orada doğduğum için… Bence en güzel zamanları olan christmas’da çocukluğum gelir aklıma oralarda… o duyguları yaşamak beni iyi hissettirir. İki yıldır uzak kaldım ama umuyorum gelecek yıl yine Almanya ile başlayarak bir yıl Almanya bir yıl başka bir Avrupa ülkesi geleneğime devam ederim. 

Şimdilik bu kadar… yeni yıl coşkusu ile geri geleceğim yine!