“Eltim”ler bize gelecek…

nolmus tarafından

Yarın akşam yatıya misafirim var haha… Allah’ım çok heyecanlı bir şey bu! Henüz eve misafir gelmesine yeni alıştım, şimdi ileri atlıyorum yatıya gelecekler. Yüzüm ak çıkarım inşallah bu ağırlamadan! Bu arada yazılara da hep kendi çektiğim foto’ları eklemek istiyorum. Bazen yazıyla alakasız sevdiğim foto’lar olabilir bunlar. Bugünkü gibi (Salda Gölü’den kareler) hehe… Fotoşup falan yok bu arada, renk ayarı vs. de yok, öyle ne çektiysem o işte. Onlar da ayrı bir uğraş çünkü. Ben yazayım yaaa!

Elti’nin ne olduğunu öğrendim, biliyorum bir kere… dalga geçmeyin. İşte şey oluyor, kocamın erkek kardeşinin/abisinin karısı benim eltim oluyormuş. Yani evet bunu da biliyorum ki ben de onun eltisiyim haha! 

Hazırlıkları düşündüm, listemi yaptım. Her şey kontrolümde beybiler. Nevresimler hazır, hava çok soğuk değil kalınca battaniye geçecek içine… biraz geç gelecekler, yemek saati olmayacak ondan dolayı ben yineeeee kekimi yaparım, çay veya kahve ile sohbet ederiz. Sabah için de şey düşündüm erken kalkıp kahvaltı tabakları hazırlarım diyorum, tamam tamam çay da demlerim yahu. Vakit almayacak şekilde olmalı çünkü çok geçe kalmadan çıkmaları gerekiyor. Ama en en önemlisi temizlik… ay misafir geldiğinde ev temiz, derli toplu olmalı aman ha! Misafir havlularım da hazır, arzu eden sabah duşunu alıp çıkabilir… aklınıza gelen bir şey var mı aman unutma diyeceğiniz?

Yahu sizinle de sanki sohbet ediyoruz gibi her şeyi yazıyorum ama biraz öyle ilerledi süreçler. Paylaşmak istiyorum çünkü bir sistem oturturken yeni hayata geçerken (yeni ev, yeni düzen, yenilikler…) ben böyle yazılar okusaydım bir fikrim olurdu ve panik olmazdım belki haha! Bir seneyi geçti eve taşınalı ancak alışıyorum misafire… uf işte hayat değişik. Yaş kaç olursa olsun hep bir şeyler öğreniyor insan.

Bu arada size notlarım;

  • Ev düzeni yazılarım devam edecek. Hem neler yaptım hem de neler hissettim gibi gibi…
  • #21DayChallenge’ım iyi gidiyor sabah 30dk da 800mt yüzdüm. 10. gündeyiz.
  • Okuduğum kitapları yazacağım.
  • Akşam tiyatroya gidiyorum Moliere’in Tartuffe’sine, oyun ile ilgili izlenimlerimi yazacağım.
  • Başka? Bir arzunuz var mı? Hangi konular sizi iyi hissettiriyor okurken?

Bana yazın; sematulubas@gmail.com