Sakinlemek lazım…

nolmus tarafından


Durmaya karar verdim… değişik. Evet 1 ay oldu ve hala duramadım. Yani tabi iş bitti ancak bunca yıl ilginç bir tempoda çalışmanın verdiği, içindeki makinenin dişlilerinin sabırsızca birbirine takılarak işleme hissini henüz atamadım. Düşünüyorum da koşturma hissi hayatımın normali olmuş. Tabi ki İstanbul’da yaşarken herkesin normali bu ama çalışma temposu normalin dışında olanlar için 1 ay sonrasında hala sabırsızlıkla, herşeyi hızlı halletmek isteği ile dolu olmam tuhaf. Sakinlemek lazım.
Kitap okurken henüz tam dalamıyorum, konsantre olamıyorum. Bazan hiç birşey yapmadan durmak istesem de ya tv açık ya elimde telefon… boş yok! Henüz tam konsantre dinleyemiyorum da insanları. Uzun uzun anlatılanları kısa yoldan öğrenmek istiyorum. Oysa ki artık koşturma yok, çok zaman var, sabaha kadar dinle işte… Sakinlemek lazım.

Sabah yürümeye çıktığımda da sanki sonrasında ne var, “plan/program nedir?”, bir yere yetişiyorum hissi ile hareket ediyorum. Ama hayır istersem tüm gün yürüyebilirim. Hani tatile yurtdışına gideriz ve tüm gün yürürüz ya yanından geçtiğimiz her binaya bakarak, işte o his ile burada da tüm gün yürüyebilirim (bakılacak pek bina olmasa da). Yine de henüz o huzura kavuşamadım. Sakinlemek lazım.

Kafamda henüz ne yapmak istediğimi de oturtamadım. Beynim de henüz dinmemiş. Durgun hissetmek için de çaba harcamak gerektiğinin farkına varmak tuhaf. Oysa sadece çimlere uzanıp boş boş gökyüzüne bakmak yeterli gelecek diye düşünmüştüm. Yeterli değilmiş. Belki de henüz erken durgun hissetmek için. Daha durmak gerek demek ki tamamlanmak için… sakinlemek lazım.

Şuraya da bugünün şarkısını bırakıyorum… bu ara hissim:
Radiohead – Creep

“I don’t belong here…”