nolmus tarafından

“Helal!” dedim Celal amcaya…

Bazen dünyadan, haberden kopma isteği içinde olursunuz ya… ben bir kaç gündür bu durumdaydım. Sadece, sabahları sevdiğim bir iki yazar okuyup haberlere bakmadım. Bu sabah sevgili yazar okumalarımı yaparken farkettim Celal amca haberini. Sevgili Ahmet Hakan ne güzel yazmış, ne kadar net anlatmış Celal amca olayını. Okuyun ne demek istediğimi anlayacaksınız. Özellikle “yerle bir ettiği  7 şey” bölümü süper. Haberi okuyunca aklıma geçmişte (son seçim öncesi) Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili yaptığım bir sohbet geldi. Bana çok önemli gelen iki şey vardı… aklımda kalan, şaşırdığım yani aslında şaşırmamam gereken ama uzun süredir politikacı haberlerini düşününce hayret ettiğim iki şey!
Makamında bir toplantı yapılırken (toplantıda olan sevdiğim bir büyüğüm anlattı) Kemal Kılıçdaroğlu’nu eşi aramış ve anahtarı olup olmadığını sormuş, bir yere gidecekmiş hatırlamıyorum orasını… Kemal Bey’in evinde çalışan bir hizmetli yok, eşi ile gayet bizden sade bir hayat yaşaması beni şaşırtmıştı. Ve çok tatlı gelmişti bana… kız kafası bu da tamam sustum siyaset ile alakası yok tamam.
Ikincisi de Kemal Kılıçdaroğlu kendisini desteklemek isteyen iş adamlarından yardım kabul etmiyormuş, yani parti için maddi destekten bahsediyorum. Çok ayrıntı bilmiyorum tabi bir cümle ile geçmiş bir konu ama dürüst ve güvenilir olmaya çalışmasının bana şaşırtıcı gelmesi de tuhaf!
Bu durumdayız işte… düşünce yapım benimde tuhaflaşmaya başlamış gündemden dolayı “hee normaldir!” (Kemal Sunal tiplemeleri gibi hayal edin burda cümleyi) demişim demek ki bazı şeylere. Aman aklı fikri korumak lazım!
Celal amcaya teşekkür ediyorum böyle gülümsettiği için beni…

Kürk ve kadınlar!

Kürk ile ilgili bir çok şey yazabilir, söyleyebiliriz hepimiz! Buradan dırdır bildiklerinizi yazacak değilim. Ancak dün gördüğüm bir magazin haberine kıçım ile gülünce sizlerle paylaşmak istedim hislerimi…
Sevim Emre hanımefendi kürk giymiş efendim ve tepkilerden korkup korkmadığını soran gezetecilere de “Kürk yapılan o hayvanları ben kesmedim!” demiş.
chimpanzee-animal-picture-1Üstüme vazife değil ama cevap vermek istiyorum!
“- Evet tatlım, sen kesmedin o hayvanları ama sen, o, bu, şu kürk alıyorsunuz diye kesiliyor o hayvanlar!” Sevim Emre hanımefendiciğim çaktın mı köfteyi!
Kürk giyenlerin “ben hayvanseverim!” açıklaması da ÇOK saçma! kardeşim kürk giyiyorsan bari şunu söyle: “evet giyiyorum sana ne! umrumda değil hayvanlar falan! Bi’ çekil git!” falan diyebilirsiniz yani ama o da işlerine gelmiyor.
Ha bi de sadece kedi köpek severek hayvansever olunmuyor! onu da söylemek lazım tabi size. Bildiğiniz, bilmekten hoşlanmadığınız gerçekler!

Bugünün şarkısı: Enjoy the silence / Depeche Mode