“Ergen” mode on!

nolmus tarafından

Screen Shot 2013-01-10 at 10.54.43 AM

2 gündür yapmak istediğim tek şey Depeche Mode “Blue Dress” dinleyip hayallere dalmak. Evet evet şu an da dinliyorum…

http://www.youtube.com/watch?v=wg-edBxKnYM

Depeche-Mode-depeche-mode-52632_1280_1024Ergen zamanlarınıza döndüğünüz oluyor mu? Bazen bir konser, bir şarkı, bir mekan yada bir ünlü sizi ergen zamanınıza döndürür ya bu ara yine onu yaşıyorum. Bana çok sık oluyor, içimdeki ergen ölememiş neyse ki. Bu iyi bi’ şey. Beni ergen hissettiren şeylerin başında Depeche Mode, The Cure, A-ha ve bizim Teoman (sahnede iken özellikle) geliyor… Abartıyorum ve sadece şarkıya takık olmuyorum bir de… instagram ve twitter’da üşenmeyip Dave Gahan fotoları bi’ de “ah bebeğim! What are you?!” yorumları ile falan paylaşıyorum. (bknz. dün gece) Dilayda olsaydı şimdi “Ay halacıım tam ergen mode on!” derdi ehhe.

Mayıs’daki Depeche Mode konser biletimi aldığımdan beri ergen mode’dayım zaman buldukca işte. Dün gece -yada daha doğrusu sabah- 3’e kadar elimde iPad Youtube’dan “Blue Dress”in kaç versiyonu, cover’ı varsa dinledim sanırım. Tabi tabi dün tüm gün de dinledim… bazen ihtiyacım oluyor belki de ergen zamanlarıma dönmeye, o ara sarj oluyorum ben!
Ama bir şeyin de ortası olsun bende değil mi! yok ortası diye birşey yok! Şarkıyı öldürene kadar dinleyeceğim, adamı pes diyene kadar seveceğim, işi ince ince dibine kadar üstüme vazife olmayan şekilde takip edeceğim, çikolatayı “bir parça” ne demek ortadaki bütün ne varsa silip süpüreceğim vs vs.

Bunlar ergen belirtisi değil de nedir! Siz söyleyin?
Ama mutluyum… bazen kaçış gerek ya, işte bu! 2013 “ergen” geçsin dilerim…

…Can you believe
Something so simple
Something so trivial
Makes me a happy (WO)man
Can’t you understand
Say you believe
Just how easy
It is to please me…