isteyenin bi’ yüzü…

nolmus tarafından

Image

Bir süredir yazı yazmaktan kaçıyorum.

Çünkü genelde okuyanları neşelendirecek başka bir yere götürüp iki dakika da olsa hayat rutininden uzaklaştıracak birşeyler yazmayı sevmeme rağmen bu aralar içim karamsar ve istediğim gibi yazılar çıkmıyor içimden. Fakat bir yandan da yazı yazmayı özlüyorum. Takip ettiğim köşe yazarlarını okurken “kıskançlık zehiri” volta atıyor içimde! en iyisi bu his içinde kaybolmamak için bir şeyler karalamak dedim kendime. Ocak ayının ilk günlerinde “en” yazılacak şey nedir? Tabi ki bu yıl için planlar, istekler, dilekler… karmakarışık listem aşağıda:
En önemlisi sağlıklı yaşamak istiyorum. Bunun için çaba göstermeliyim! (sağlık derken zayıf olmaktan bahsediyorum aslında içten içe ehhe açıkca kendime “şişman” diyemedim.)
Hayatımda bir numaralı yerde olan işimi en azından iki numaraya düşürmek istiyorum. Daha çok kendime, aileme vakit ayırmak istiyorum. (isteyenin bir yüzü … )
Ülkemin “hali” ile ilgili düşündüklerimi açıkca korkmadan ifade edebilmek istiyorum. PADİŞAH HASTALIĞINA TUTULMUŞ KİŞİLERİN, YANINDA DEĞİL KARŞISINDA DURANLARI “İÇERİ” TIKMASIN İSTİYORUM!
Daha çok okumak ve yazmak, daha çok bilmek ve daha çok konuşabilmek istiyorum.
“Herşey yoluna girecek!” dediklerinde inanabilmek istiyorum. Güvenmek istiyorum.

Yok yaa inanın çok şey istemiyorum…