İyi Günde Kötü Günde…

nolmus tarafından

“İyi Günde Kötü Günde…” aşağıdakilerden hangisi ile tanımlanabilir?

a)    Olur olmaz verilen ama tutulamayan söz.
b)    Yeni bir pop şarkıcısının albümü.
c)     Çocuklara uyumadan önce anlatılan masal.
d)    Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda oynayan, kaçırmak istemediğim oyunun adı.

Doğru cevap: d.

Ahah biraz eğlendim sanırım.

Selam yine geldim yine bir şeyler karalıyorum. Ama yine etkilendiğim bir şeyler yazıyorum size. Adını duyduğumdan beri; sahnede sergileniş biçiminden etkilendiğim, muhteşem Ali Poyrazoğlu ve  güzel kadın Nilgün Belgün’ü beraber izlemek, keyif anlarıma katmak istediğim merak ettiğim oyun “İyi Günde Kötü Günde”.

Neden merak ettim derseniz, yurtdışında beğendiği oyunları kendi tecrübesini de katarak bizlerle buluşturan aslında “uygulayan” Ali Poyazoğlu tabi ki merakımın baş sebebi. Pierre Palmade-Michel Laroque ikilisinin Fransa’da pek tutulan “Birbirlerini Çok Sevmişlerdi” manasına gelen “Ils se Sont Aimés”sini (kendi internet sayfalarında dedikleri gibi) “uygulamış”. En çok beğendiğim, hoşuma giden, beni oyunun içinde dahil eden ise beraber sahneledikleri oyunda bize hayal kurma alanı bırakmaları. Evliliği yaşayan iki karakter (Ali Poyrazoğlu ve Nilgün Belgün) haricindeki karakterler hayali… ayrıntı vermemeliyim oyun ile ilgili gidip izlemelisiniz. Mutlaka! Salon tıklım tıklım oluyor şimdiden söylemeliyim.

Kendinize vakit ayırma zamanlarınızda keyifle oturup, hem gülüp eğlenip hem de sizi duygusallaştıracak bazı bazı düşündürecek bu oyuna gidin. Ali Poyrazoğlu ve Nilgün Belgün şu hayatta sahnede görmeniz gereken sanatçılardan bence. Enerjileri ile sizi başka yere götüren sanatçılar. Yok onlar bu dünyadan değil ehhee. Onlar bi’ yerden gelmişler, keşfedemedim.

Işte bende uyanan hisler… yazıma minik bir test sorusu ile başladım ya pekiiii “Sahnede Devleşen” ne demek bilir misiniz? Hiç görüp hissettiniz mi? Hani bazı insanlarda “Star Işığı” olur ya hiç denk geldiniz mi? Gidin izleyin ve sonra bana cevap verin!

Okumanız gereken: http://www.alipoyrazoglutiyatrosu.net/index-iyigundekotugunde.aspx

Gitmem gereken: Yakın zamanda Ali Poyazoğlu Tiyatrosu’nda “Beni Yeniden Sev”