Digitürk ‘ün hatası!

nolmus tarafından

Dün Digitürk’den bir otomatik arama ile 2003’de iptal ettiğim üyeliğimden 107tl borç olduğu ve avukatta olduguna dair bir telefon aldık!

Çok sayın Digitürk 2003’de kapama işlemini yaparken bütün ödemeleri aldık diyip, üyeliği iptal edip 9 yıl sonra borç çıkartabiliyor!! Üstelik telefonda konuştuğum ilk Digitürk temsilcisi de “yok borcunuz!” diyip kaydı bulamıyor! (14.Şubat.2012 saat 19.39)

İkinci defa aramasam eve haciz gelecek!! Neyse ki konuştuğum üçüncü “yetkili” kişi bütün bağırıp çağırmalarımdan sonra (biraz kabalaşmış ve ilk konuştuğum kişi için ‘gerizekalı’ demiş olabilirim özür dilerim bundan dolayı!) “finansa iletiyorum! sizi arayacaklar, evet hiç aramamışlar sizi bugüne kadar” diyor bana. (14.Şubat.2012 saat 19.52)

Şimdi soruyorum Digitürk : Kayıtlı cep telefonumu 2006’ya kadar kullanmışım, ev telefonum aynı! Bir hata yapmışsın eksik ödeme almışsın da 9 yıldır neredeydin! Neden 1 kere arayıp “hata etmişiz bir de şunu ödemeniz gerek!” demeyip faiz işlettin!!!! Çok sinirliyim Digitürk!! Hizmet almışım! Ana parayı öderim bir hata yapmışsınız! Ancak bana faizi ödetemezsiniz Digitürk bu sizin hataniz!!! Üstelik 5 yıl içinde aramadığınız ve işlem yapmadığınız için de zaten yine sizin hatanız olarak bu fatura düşer! Bunun tam doğruluğunu araştırıyorum, T.C. kanunundaki maddesini bulmak gerek.
Siz benim sinirlerimi neden bozdunuz 14 Şubat günü.
Sosyal Medya Destek hattınızdan arayan kadın durumum ile ilgileneceğini ve takip edeceğini, böyle bir kanun olup olmadığını sorduğumda ise “5 yıl sonra ki borcun düşmesi” kanununun Digitürk için geçerli olmadığını söyledi. KANUN DIGITURK İÇİN GEÇERLİ DEĞİLMİŞ! Demek ki Digitürk’ün kendi kanunları var öle mi? T.C. Kanunları Digitürk için geçerli değil!! ehhe. Sevdim bunu! Ben doğru mudur avukatlık büronuza bunu da iletir misiniz demiştim oysa ki! Yani sinirim bozulduğu için aslında ana para olan 22tl yi de ödeyesim yok!!

Bu arada bir bilgi daha 2003 yılında kapatılan Digitürk için 2005’e kadar (2 yıl) boyunca fatura gelebilirmiş, sistem kendini yenileyemediği zamanlardan vs. vs. Peki bana bu bilgi neden verilmedi! Bundan haberim olsaydı Digitürk’ün takip edemediği hesabımı ben takip ederdim! Kontrol ederdim her ay, üşenmezdim gerçekten. Her ay arayıp “Ay borcum var mı şekerim?” derdim yani ehhe. Bir de işleyen faiz 2005’den fatura tarihinden mi başlamış yoksa 2003’den mi onu soracağım! Bakalım Digitürk nasıl çalışıyormuş. Futbol maçlarını yayınlamasının parasını benden mi çıkaracak anlamadım! 9 yıldır bu paranın peşine düşmemiş, şimdi mi düşmek zorunda kaldı! Bir sürü soru var  aklımda… Neyse kadın gayet kibardı, sinirlenmeden konuşabildim. Haber bekliyorum bugün.

Ben bu konu kapandığında (ki nasıl kapanacak merak ediyorum!) borcun bittiğine nasıl inanayım!! Digitürk ! Belki de 3 yıl sonra “ay biz bunu da unutmuşuz!” diye kafasından! Borç çıkaracak!! En iyisi bu konu kapandığında “borçsuzdur!” kağıdı alıp ömür boyu saklamak!

Kendi hatasını eski üyesinden çıkarmaya çalışan Digitürk 9 yıl aramayıp faiz işleten üstelik! Benim sinirlerimi neden bozdun he sorarım!!!???