Pazartesi yazıları

nolmus tarafından

Haftasonu havanın güzelliği ile herkes dışarı atmıştı kendini… Benim için de geçerli bu. Cuma akşamı ve Cumartesi gün ve akşamını dışarıda geçirip Pazar günü evde tembellik yapanlardan oldum. Cumartesi akşamı Mehmet Esen’in Meddah2012 ‘sini izlemeye gittik Lush Kabare’ye. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Gerçek yaşanmış hikayeler ile gülmekten kendinizden geçeceğiniz bir gösteri. Mekan ayrı güzel, Mehmet Esen’i izlemek ayrı güzel!

————————————

Kar için bu aralar herkesin düşüncesi farklı.
Gitmesin; tadını çıkaralım, görüntüsü ve kar ile oynaşmak güzel, yıllardır böylesini görmemiştik.
Gitsin; perişan olduk işe gidip gelirken, eve kapandık sıkıldık artık, herşeyden önemlisi sokakta kalanlar için üzülüyoruz.
Gelmesin; yeterince düşme tehlikesi yaşadık ve kar yüzünden sosyal hayatımız da kısıtlanınca “depresyondayım” diye Göksel’i anmaya da az kalmıştı.
Ben evin yokuşundan inip çıkarken düşme korkusundan sıkıldım sadece. Yoksa severim kar. Ben de düşünüyorum ısınabiliyor mu sokakta kalan amcalar, teyzeler ve çocuklar? En önemlisi yardım isteyemeyen hayvanlar ısınabiliyor mu? Yemek bırakıyoruz kapıya, pencereye ekmek kırıntısı serpiyoruz.  İşte elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Yine de yeterli değil sanki.
Kar görüntüsü ile bizi mutlu etse de içimiz buruk kalıyor değil mi? O zaman kar fotoğrafları yazımdan daha çok yer alsın bugün sayfamda.
Isınabildiğiniz ve karnınız tok ‘kar’lı günler diliyorum. Çarşamba gününden sonra yine kar geliyor söylentisi var ama… beklemedeyiz bakalım.

————————————-

Superbowl ve Madonna
Bu konuda anlatılmaz izlenir demek zorundayım. I’m deeply in love with her!
http://www.youtube.com/watch?v=GRtuTlrssGU&feature=share