Bilen bilir; Tophane’de bir “Karabatak” kafe

nolmus tarafından

Aslında bu mekanı sizinle paylaşıp paylaşmamak konusunda kararsızdım. Bazen fazla sevdiğiniz yerleri paylaşmak istemezsiniz, size kalsın istersiniz ya öyle bir şey…
Karabatak, Tophane-i Amire’yi Karaköy istikametine doğru geçtiğinizde ilerde soldaki benzincinin arka sokağında saklanmış bir kafe. Adres ve iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.
Bana burayı ilk öneren, arkadaşım Birce oldu (o şimdi Londra’daki kafelerde sürtüyor). Zaten Karabatak çalışanları ile konuştuğum üzere genelde tavsiye üzerine ulaşıyor insanlar mekana.
Biz de bir kaç hafta önce yeğenim Dilayda ile Tophane’deki Dali sergisini ziyaretimiz ardından gittik Karabatak’a. Hava soğuk olduğu için dışarda oturamadık ama içerisi öyle güzel dekore edilmiş ki zaten içeride vakit geçirmek istedik. Binanın yapısına çok dokunulmamış. Bu da daha retro bir hava katmış dekorasyona. Üstelik alt kata aldanıp üst kata çıkmamazlık etmeyin, en keyifli koltuk orada bence…
Bi’ sürü Julius Meinl kahve ile karşılaşacaksınız menüde. Damak tadınıza uygun seçim yapmak zor olacak benden söylemesi, kahveleri ayrıca eviniz için de satın alabilirsiniz. Bu arada Pancake’i mutlaka denemelisiniz. Kahvaltı için çok uygun bir mekan.
Mekanın çok iyi ısınamadığı da dikkatimi çekti, sanırım farkındadırlar ve buna bir çözüm bulacaklardır. Yine de birazcık üşümemize rağmen daha sonra çok kez gitmemize sebep bir keyif ile ayrıldık Karabatak’tan.

Tavsiye ederim…

Julius Meinl Gıda San. ve Tic. Ltd. Sti.
Kemankeş Kara Mustafa Paşa Mah. Kara Ali Kaptan Sok. No. 7 34425 Karaköy Beyoğlu Istanbul TURKEY
catmaca@meinl.com.tr
Tel: +90 212 243 69 93 
Fax : +90 212 243 72 38